संस्थापन पक्षबाट सभापतिमा एउटै उमेदवार बनाउने सहमति

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: १ फाल्गुन २०७२, शनिबार १४:२४

12705265_1097815663583197_3641811313081965110_n
काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको १३ औं महाधिवेशनमा संस्थापन पक्षबाट एउटै उमेदवार बनाउने तयारी थालेको छ । शनिवार भएको संस्थापन पक्षका बरिष्ठ नेताहरुको बैठकले संस्थापन पक्षबाट एउटा मात्रै सभापतिको उमेदवार बनाउने र चुस्त टिम बनाएर महाधिवेशनमा जाने सहमति भएको छ । शनिवार भएको छलफल सवै अटाउन सक्ने सिनियर नेतालाई सभापतिको उमेदवारका रुपमा अगाडि सारेर चुस्त टिम बनाउने बारेमा छलफल भएको थियो ।
सो छलफलमा कार्यबहाक सभापति रामचन्द्र पौडेल, महामन्त्रीद्धय प्रकाशमान सिंह र कृष्ण सिटौला, नेताहरु डा शंशाक कोइराला, आनन्द ढुंगाना, दिलेन्द्र बडु, दिलबहादुर घर्ती, बलबहादुर केसी रामचन्द्र तिवारीको सहभागिता रहेको थियो । छलफलमा नेता डा शेखर कोइराला र सुजाता कोइरालालाई बोलाइएको भएपनि शेखर बिराटनगर भएका कारणले सहभागि भएनन् भने सुजाता कार्यव्यस्तताका कारण सहभागिता जनाएर मात्र निस्केकी थिइन् ।
सो छलफलमा महामन्त्री सिटौलाले संस्थापन पक्षको एउटा मात्र उमेदवार बनाउनुपर्ने प्रस्ताव राखेका थिए । उनले संस्थापन पक्षमा सहमति भएर एउटा मात्र उमेदवार हुँदा महाधिवेशन प्रतिनीधि संस्थापन पक्षका नै धेरै रहेको बताएका थिए । नेता बलबहादुर केसीले महाधिवेशनको मुखमा कसैले पनि टिम परिवर्तन गर्न नुहने भन्दै चुस्त टिम बनाउनका लागि सवैले नेतृत्वलाई सहयोग गर्नुपर्ने बताए । नेता केसीले बैठकमा भनेको उल्लेख गर्दै स्रोतले भन्यो– ‘टिम परिवर्तन गर्दा पनि उता (देउवापक्षमा) पनि समस्या छ, म केहि समय अगाडि मात्र यता आएको हुँ कस्तो समस्या छ मलाई जति कसैलाई जानकारी छैन् । त्यसैले कसैले टिम परिवर्तन गर्ने भन्दा सवै संगै रहदा सवैलाई फाइदा हुन्छ ।’
छलफलमा नेता डा शशांक कोइरालाले घुमउरो पाराले कार्यबहाक सभापति नै अबको संस्थापनको नेता भएको बताएका थिए । उनले अबको सभापतिको उमेदवार सवैभन्दा सिनियर नेता हुनुपर्ने र उसको नेतृत्वमा सवै समेटिन सहज हुने बताएका थिए । नेता आनन्द ढुंगाना र रामचन्द्र तिवारीले अबको सुशील कोइराला नभएको अवस्थामा रामचन्द्र पौडेलको बिकल्प नभएको बताएका थिए ।

(Visited 5,734 times, 1 visits today)

१ फाल्गुन २०७२, शनिबार १४:२४ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

एकदिवसीय मान्यतासंगै नेपाली क्रिकेटले ८ करोड पाउने,अरु के–के पाइन्छ ?

काठमाडौं । एकदिवसीय मान्यता पाउनु भनेको नेपाल जस्तो देशको लागि क्रिकेटमा निकै ठूलो फड्को हुनेछ। अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद (आइसिसि) ले वार्षिक ७ देखि ८ करोड रूपैयाँसम्म बजेट छुट्याएको हुन्छ जसले स्तरीय.....

गगन र विश्वप्रकाशलाई कार्यकर्ताले घेरे, मिलेर जान दवाव !

काठमाडौं । गत सोमबार नेपाली कांग्रेसका पूर्व आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य महेन्द्र शर्मा एवं नेविसंघ.....

बाबुराम मरेपछि नर्क जाने प्रचण्डको दावी

काठमाडौ– माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका संयोजक  बाबुराम भट्टराईलाई माउ.....

राष्ट्रियसभा अध्यक्षद्वारा शपथ ग्रहण

काठमाडौँ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमिल्सिनालाई आज.....

प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिए

काठमाडौं । लामो विवादपछि प्रधानन्यायाधीश पदबाट गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिएका छन्। राष्ट्रपति विद्यादेवी.....

Popular Posts