जनताको मत जित्दै गोरखाका कुना कन्दरामा राजेन्द्र बजगाई

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:२०

गोरखा ।  नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट गोरखा क्षेत्र नम्बर १ ख मा प्रदेशसभा सदस्यको उम्मेदवार रहेका युवा उद्यमी राजेन्द्र बजगाई यतिबेला गोरखाका दुर्गम बस्तीहरुमा जनताका सुखदुख बुझ्न व्यस्त छन् ।

विगतमा धेरै पटक गोरखाको उपल्लो भेगका जनतासंग भलाकुसारी गर्न जाने गरेको भएपनि यसपटक राजेन्द्र बजगाई प्रदेशसभा सदस्यको उम्मेदवारका रुपमा दुर्गम बस्ती छिरेका छन् । जहाँ उनले आसन्न निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसका पक्षमा मतदान गर्न मतदातासंग आग्रह पनि गरिरहेका छन् ।

नेपालमा सबैभन्दा बढी व्यक्तिगत आयकर बुझाउने मध्येका एक राजेन्द्र बजगाई युवा पर्यटन व्यवसायी हुन् । नेपालमा ठूलो मात्रमा विदेशी लगानी भित्राउन भूमिका खेलेका उनी ‘विकासका लागि राजनीति’ अभियानका अभियन्ता पनि हुन् । यतिबेला गोरखाका गाउँ गाउँमा सादा र समाजवादी चुनावी प्रचारप्रसारलाई उनले प्राथमिकता दिएका छन् ।

उनी जहाँ जान्छन् त्यहीका जनताको रहनसहनमा रमाउछन् । मत माग्न गएको भएपनि मतदाताको काममा सघाउने उनको बानीले धेरैलाई उत्साहित बनाएको छ । ‘उम्मेदवार आए भन्दैमा काम छोडेर मतदाता आउनुपर्ने संस्कृति अन्त्य गर्नुपर्छ । उम्मेदवारले जनताको काममा सघाएरै मत माग्न सक्छन् ।’, बजगाईले लाप्राकबाट टेलिफोनमा भने ।

साताव्यापी चुनावी अभियानका लागि गोरखाका दुर्गम हिमाली क्षेत्रमा रहेका बजगाई बालकदेखि वृद्धसम्मका लागि प्रेरक बनेका छन् । स्कुले बालबालिका, किसान, गृहिणीदेखि बृद्धबृद्धा सम्मले बजगाईँको चुनाव प्रचारलाई शालीन र अनुकरणीय मानेका छन् । उनका विरुद्धमा विगतमा हेलिकप्टर चढेको तस्विर राखेर दुष्प्रचार गरिएपनि जनताले भने बेलाबेलामा आफ्नो गाउँमा आइरहन आग्रह गरेका छन् । ‘हिडेर आएनि हेलिकप्टर चढेर आएपनि राजेन्द्र बजगाई जत्तिको नेता हाम्रो गाउँठाउँमा आइरहन प¥यो । विकासका लागि उहाँ जत्तिको मान्छे अर्को छैन ।’, लाप्राकका एक स्थानीयले भने ।

पैदल यात्रा, भुुटेको मकै र स्थानीयका सुखदुख आफ्ना लागि अविस्मरणीय रहेको उम्मेदवार बजगाईले बताए । उनले निर्वाचन जितेपछि पनि सधैं जनताको माझमा रहेर काम गर्ने प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् । व्यक्तिगत लाभका लागि राजनतिमा नलागेको बताउँदै उनले वीपीको प्रजातान्त्रिक समाजवादलाई व्यवहारमा लागु गर्नुपर्ने बताउछन् ।

समाजवादी शैलीमा निर्वाचन प्रचारमा होमिएका युवा नेता राजेन्द्र निर्वाचन जित्नेमा ढुक्क छन् । ‘अविकास र गरिबी गोरखाका जनताले धेरै भोगे । यसपटक विकास र समृद्धिका पक्षमा मत दिन गोर्खालीहरु आतुर हुनुहुन्छ । मेरो जितको आधार यही हो ।’, उनले भने ।

निर्वाचन अभियानका क्रममा अधिकांशले उनलाई विकास र पुनर्निर्माणको क्षेत्रमा काम गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले पनि निर्वाचनपछि गोर्खाली जनताले अनूभूति गर्ने गरी विकास निर्माणको काम अघि बढाउने योजना बनाएका छन् ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:२० मा प्रकाशित

विशेष

सबै

‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका अध्यता, पूर्व राजदूत , प्राध्यापक डा. जयराज.....

‘संविधान चना चटपटे बेच्ने कागज होइन, संविधान नमान्ने छुट सरकारलाई छैन’

काठमाडौं । प्र्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले सरकारका संविधान विपरितका क्रियाकलापले प्रजातन्त्र र.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

 

 

 

Popular Posts