जनताको मत जित्दै गोरखाका कुना कन्दरामा राजेन्द्र बजगाई

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:२०

गोरखा ।  नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट गोरखा क्षेत्र नम्बर १ ख मा प्रदेशसभा सदस्यको उम्मेदवार रहेका युवा उद्यमी राजेन्द्र बजगाई यतिबेला गोरखाका दुर्गम बस्तीहरुमा जनताका सुखदुख बुझ्न व्यस्त छन् ।

विगतमा धेरै पटक गोरखाको उपल्लो भेगका जनतासंग भलाकुसारी गर्न जाने गरेको भएपनि यसपटक राजेन्द्र बजगाई प्रदेशसभा सदस्यको उम्मेदवारका रुपमा दुर्गम बस्ती छिरेका छन् । जहाँ उनले आसन्न निर्वाचनमा नेपाली कांग्रेसका पक्षमा मतदान गर्न मतदातासंग आग्रह पनि गरिरहेका छन् ।

नेपालमा सबैभन्दा बढी व्यक्तिगत आयकर बुझाउने मध्येका एक राजेन्द्र बजगाई युवा पर्यटन व्यवसायी हुन् । नेपालमा ठूलो मात्रमा विदेशी लगानी भित्राउन भूमिका खेलेका उनी ‘विकासका लागि राजनीति’ अभियानका अभियन्ता पनि हुन् । यतिबेला गोरखाका गाउँ गाउँमा सादा र समाजवादी चुनावी प्रचारप्रसारलाई उनले प्राथमिकता दिएका छन् ।

उनी जहाँ जान्छन् त्यहीका जनताको रहनसहनमा रमाउछन् । मत माग्न गएको भएपनि मतदाताको काममा सघाउने उनको बानीले धेरैलाई उत्साहित बनाएको छ । ‘उम्मेदवार आए भन्दैमा काम छोडेर मतदाता आउनुपर्ने संस्कृति अन्त्य गर्नुपर्छ । उम्मेदवारले जनताको काममा सघाएरै मत माग्न सक्छन् ।’, बजगाईले लाप्राकबाट टेलिफोनमा भने ।

साताव्यापी चुनावी अभियानका लागि गोरखाका दुर्गम हिमाली क्षेत्रमा रहेका बजगाई बालकदेखि वृद्धसम्मका लागि प्रेरक बनेका छन् । स्कुले बालबालिका, किसान, गृहिणीदेखि बृद्धबृद्धा सम्मले बजगाईँको चुनाव प्रचारलाई शालीन र अनुकरणीय मानेका छन् । उनका विरुद्धमा विगतमा हेलिकप्टर चढेको तस्विर राखेर दुष्प्रचार गरिएपनि जनताले भने बेलाबेलामा आफ्नो गाउँमा आइरहन आग्रह गरेका छन् । ‘हिडेर आएनि हेलिकप्टर चढेर आएपनि राजेन्द्र बजगाई जत्तिको नेता हाम्रो गाउँठाउँमा आइरहन प¥यो । विकासका लागि उहाँ जत्तिको मान्छे अर्को छैन ।’, लाप्राकका एक स्थानीयले भने ।

पैदल यात्रा, भुुटेको मकै र स्थानीयका सुखदुख आफ्ना लागि अविस्मरणीय रहेको उम्मेदवार बजगाईले बताए । उनले निर्वाचन जितेपछि पनि सधैं जनताको माझमा रहेर काम गर्ने प्रतिबद्धता समेत जनाएका छन् । व्यक्तिगत लाभका लागि राजनतिमा नलागेको बताउँदै उनले वीपीको प्रजातान्त्रिक समाजवादलाई व्यवहारमा लागु गर्नुपर्ने बताउछन् ।

समाजवादी शैलीमा निर्वाचन प्रचारमा होमिएका युवा नेता राजेन्द्र निर्वाचन जित्नेमा ढुक्क छन् । ‘अविकास र गरिबी गोरखाका जनताले धेरै भोगे । यसपटक विकास र समृद्धिका पक्षमा मत दिन गोर्खालीहरु आतुर हुनुहुन्छ । मेरो जितको आधार यही हो ।’, उनले भने ।

निर्वाचन अभियानका क्रममा अधिकांशले उनलाई विकास र पुनर्निर्माणको क्षेत्रमा काम गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले पनि निर्वाचनपछि गोर्खाली जनताले अनूभूति गर्ने गरी विकास निर्माणको काम अघि बढाउने योजना बनाएका छन् ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:२० मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

जनकपुर आउन पाउँदा धन्य छु : मुख्यमन्त्री योगी

धनुषा । भारतको उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले जनपुरधाम आउन पाउँदा धन्य भएको बताएका छन्। विवाह पंचमीको अवसरमा जन्ती बनेर जनकपुर आएका योगीले आगन्तुपक पुस्तिकामा जनकपुरधाममा पूजा अर्चना गर्न.....

१० वर्षमा साढे दुई गुणा मुद्दा बढ्यो

काठमाडौं । नेपालमा दश वर्षको अवधिमा उल्लेख मात्रमा मुद्दा संख्‍या बढेको छ । सर्वोच्च अदालतले संक्षिप्त रुपमा.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts