एनआइसी एसियालाई अन्तरबैंक कारोबारमा प्रतिबन्ध

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २५ फाल्गुन २०७४, शुक्रबार ०८:२१

काठमाडौं– नेपाल बैंकर्स संघले एनआइसी एसियालाई अन्तरबैंक कारोबारमा सहभागी नगराउने निर्णय गरेको छ। संघको शुक्रबार बसेको आकस्मिक बैठकले सहमति विपरीत ब्याजदर बढाएर बैंकिङ प्रणालीमा समस्या सिर्जना गरेको भन्दै बैंकलाई अन्तरबैंक कारोबारमा प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको हो।

सिस्टेमिक रिक्स(प्रणालीगत जोखिम)लाई व्यवस्थापन गर्न संघले एनआइसी एसिया बैंकलाई अन्तरबैंक कारोबारमा सहभागी नगराउने निर्णय गरेको संघका अध्यक्ष ज्ञानेन्द्रप्रसाद ढुंगानाले बताए। उनले भने, ‘हामीले यो विषयमा राष्ट्र बैंकलाई जानकारी गराइसकेका छौँ।’

गत शुक्रबार एनआइसी एसियासहितका २८ वाणिज्य बैंकबीच बचत खाताको ब्याज दर ८ प्रतिशतभन्दा माथि नजाने र एक बर्षे मुद्दतीमा ११ प्रतिशतभन्दा बढी ब्याज नदिने सहमति भएको थियो। सहमति लगत्तै एनआइसी एसियाले १० प्रतिशतको बचतको ब्याजलाई ८ प्रतिशतमा झारेको थियो। तर, बिहीबारबाट फेरि बचतको ब्याज १० प्रतिशत पुर्याउँदै मुद्दतीमा १२ प्रतिशत ब्याज दिने सुचना सार्वजनिक गरेको थियो।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२५ फाल्गुन २०७४, शुक्रबार ०८:२१ मा प्रकाशित

विशेष

सबै

‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका अध्यता, पूर्व राजदूत , प्राध्यापक डा. जयराज.....

‘संविधान चना चटपटे बेच्ने कागज होइन, संविधान नमान्ने छुट सरकारलाई छैन’

काठमाडौं । प्र्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले सरकारका संविधान विपरितका क्रियाकलापले प्रजातन्त्र र.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

 

 

 

Popular Posts