नेपाली क्रिकेटको भाग्य आज फैसला हुँदै, हङकङलाई जित्नेपर्ने

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २८ फाल्गुन २०७४, सोमबार ०२:२५

काठमाडौं– आइसिसी एकदिवसीय विश्वकप छनोटमा लगातार तीन खेलमा भएपछि एकदिवसीय मान्यता पाउने र सुपर ६ मा पुग्ने नेपालको लक्ष्य संकटमा परेको छ। यद्यपी अन्तिम खेलमा जित हात पारे नेपालले आफ्नो लक्ष्य पूरा गर्ने झिनो आसा भने बाँकी नै छ।

समूह ‘बी’ को अंक तालिकाको पुछारमा रहेको नेपालले आज दिउँसो सवा १ बजे जिम्बावेको बुलावायोस्थित क्विन्स स्पोर्ट्स क्लबमा हङकङको सामना गर्नेछ। खेलमा नेपालले जित हात पारे एकदिवसीय मान्यता पाउने सम्भावना बाँकी रहनेछ।

पराजित भए पनि नेपालको एकदिवसीय मान्यता पाउन समूह ‘ए’ को नजितामा भर पर्नेछ। समूह ‘ए’ नेदरल्यान्ड्स सुपर ६ पुगे तथा यूएई बाहिरिए नेपालको एकदिवसीय मान्यता पाउने  सम्भावना बाँकी रहनेछ। तर यो समीकरण पूरा हुन पनि कठिन छ। किनकी युएई २ खेलमा जित निकाल्दै सुपर ६ नजिक छ।

सुपर ६ मा पुग्न भने नेपालले हङकङलाई पराजित गरेर मात्र पुग्दैन फराकिलो अन्तरले पराजित गर्नु पर्ने हुन्छ। त्यसका लागि नेपालले हङकङलाई २ सय १८ रन भन्दा बढी (पहिले ब्याटिङ गरेर ३ सय रन बनाएको अवस्थामा ) ले पराजित गर्नु पर्छ। यस्तो नजिताले नेपालले रनरेटमा अफगानिस्तान र हङकङलाई पछि पार्नेछ।

प्रतियोगितामा अफगानिस्तानलाई पराजित गरेको हङकङ बलियो टिम हो। हङकङले जिम्बावे विरुद्ध पनि राम्रो ब्याटिङ गरेको थियो।

प्रतियोगितामा ब्याटिङमा सुधार गरे मात्र नेपालले जित निकाल्न सक्नेछ। कप्तान पारस बाहेक अन्य खेलाडीले प्रतियोगितामा सम्झनलायक ब्याटिङ गर्न सकेका छैनन्। पारसले स्कटल्यान्ड र अफगानिस्तान विरुद्ध अर्धशतक प्रहार गरेका थिए।

हङकङ विरुद्धको पछिल्ला नजिता 
नेपाल र हङकङबीच प्रतियोगिताअघि वार्म अप खेल हुने तय भएपनि वर्षाका कारणले रद्द भएको थियो।

त्यसअघि आइसिसी विश्व क्रिकेट लिग च्याम्पियनसिपको छैटौं चरणको दोस्रो खेलमा पनि वर्षा वाधक बनेको थियो। पहिलो खेलमा भने नेपाललाई हङकङले पराजित गरेको थियो। गत अक्टोबरमा हङकङमा भएको खेलमा नेपाल ८३ रनले पराजित भएको थियो। पहिले ब्याटिङ गरेको हङकङ १ सय ९४ रनमा अलआउट भयो। तर नेपालले १ सय ११ रन मात्र जोड्न सक्यो। खेलमा नेपालका लागि कप्तान पारस खड्काले सर्वाधिक २६ रन जोडेका थिए।

सन् २०१४ मा भएको विश्वकप छनोटमा नेपाललाई हङकङले १० विकेटको फराकिलो अन्तरले हराएको थियो। पहिले ब्याटिङ गरेको नेपालले १ सय ५० रनमा अलआउट भएको थिय। १ सय ५१ रनको लक्ष्य हङकङले बिनाविकेटको क्षतिमा पार गरेको थियो।

-नेपाललाईभ

(Visited 1 times, 1 visits today)

२८ फाल्गुन २०७४, सोमबार ०२:२५ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

एकदिवसीय मान्यतासंगै नेपाली क्रिकेटले ८ करोड पाउने,अरु के–के पाइन्छ ?

काठमाडौं । एकदिवसीय मान्यता पाउनु भनेको नेपाल जस्तो देशको लागि क्रिकेटमा निकै ठूलो फड्को हुनेछ। अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद (आइसिसि) ले वार्षिक ७ देखि ८ करोड रूपैयाँसम्म बजेट छुट्याएको हुन्छ जसले स्तरीय.....

गगन र विश्वप्रकाशलाई कार्यकर्ताले घेरे, मिलेर जान दवाव !

काठमाडौं । गत सोमबार नेपाली कांग्रेसका पूर्व आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य महेन्द्र शर्मा एवं नेविसंघ.....

बाबुराम मरेपछि नर्क जाने प्रचण्डको दावी

काठमाडौ– माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका संयोजक  बाबुराम भट्टराईलाई माउ.....

राष्ट्रियसभा अध्यक्षद्वारा शपथ ग्रहण

काठमाडौँ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमिल्सिनालाई आज.....

प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिए

काठमाडौं । लामो विवादपछि प्रधानन्यायाधीश पदबाट गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिएका छन्। राष्ट्रपति विद्यादेवी.....

Popular Posts