डान्सका देव शिवाजी काठमाण्डौमा

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २९ चैत्र २०७४, बिहीबार ०५:४३

काठमाण्डौ ।

 

                                                                  ( तस्बीर :क्षेत्रीको फेसबुक बाट )

लामो समय बुटवलमा नृत्य प्रशीक्षण गराएका डान्स क्षेत्रका देव शिव क्षेत्री शिवाजीले राजधानी काठमाण्डौमा आफ्नै डान्स सेन्टर सञ्चालन गर्ने भएका छन् । हजारौ विध्यार्थाीलाई प्रशीक्षण प्रदान गरीसकेका शीवलाइ आफ्नै विध्यार्थीले डान्सका देव भन्दै शिवाजीको उपमा दिएर बोलाउने गर्छन् । शिवाजी यानीकी शिवले बुटवलको वागेश्वरी संगीतालयमा लामाो समय नृत्य प्रशीक्षको रुपमा काम गरेका हुन् । पहाडी जिल्ला अर्घाखाँचीका शिव चर्चीत डान्सर नेपाली चेली टेरीया मगरका सारथी समेत हुन् । टेरीयाले एक कार्यक्रममा शिवले आफुलाइ नृत्यमा अगाडी बढ्नमा ठुलो सहयोग गरेको भन्दै खुलेर प्रशंसा गरेकी थिइन् । डान्सका लगभग सबै विधामा शिवाजी राम्रै सँग दक्ष छन् ।पछिल्लो समय उनी अभीनय कलामा पनी सक्रीय छन् । विभीन्न महोत्सव तथा कार्यक्रममा डान्स जज मा ब्यस्त उनी कम उमेरमै मेहनत गरी प्रगती गर्ने थोरै मध्येको सुचीमा पर्दछन् । काठमाण्डौको बसुन्धारामा नया वर्ष २०७५ को शुरु दिन देखी आफ्नो डान्स सेन्टर सञ्चालन गर्ने उनले बताए ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२९ चैत्र २०७४, बिहीबार ०५:४३ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बढ्दो धर्मान्तरबारे प्रथम राष्ट्रपति यादवको चिन्ता

काठमाडौं ।  गणतन्त्र नेपालका प्रथम राष्ट्रपति डा रामवरण यादवले राष्ट्रिय एकता बलियो बनाउन र मुलुकका समस्या समाधान गर्न संविधानको कार्यान्वयन आवश्यक रहेकोा बताउनुभएको छ ।  नेपाली काङ्ग्रेसका वरिष्ठ नेता.....

जनकपुर आउन पाउँदा धन्य छु : मुख्यमन्त्री योगी

धनुषा । भारतको उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले जनपुरधाम आउन पाउँदा धन्य भएको बताएका छन्। विवाह.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts