डान्सका देव शिवाजी काठमाण्डौमा

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २९ चैत्र २०७४, बिहीबार ०५:४३

काठमाण्डौ ।

 

                                                                  ( तस्बीर :क्षेत्रीको फेसबुक बाट )

लामो समय बुटवलमा नृत्य प्रशीक्षण गराएका डान्स क्षेत्रका देव शिव क्षेत्री शिवाजीले राजधानी काठमाण्डौमा आफ्नै डान्स सेन्टर सञ्चालन गर्ने भएका छन् । हजारौ विध्यार्थाीलाई प्रशीक्षण प्रदान गरीसकेका शीवलाइ आफ्नै विध्यार्थीले डान्सका देव भन्दै शिवाजीको उपमा दिएर बोलाउने गर्छन् । शिवाजी यानीकी शिवले बुटवलको वागेश्वरी संगीतालयमा लामाो समय नृत्य प्रशीक्षको रुपमा काम गरेका हुन् । पहाडी जिल्ला अर्घाखाँचीका शिव चर्चीत डान्सर नेपाली चेली टेरीया मगरका सारथी समेत हुन् । टेरीयाले एक कार्यक्रममा शिवले आफुलाइ नृत्यमा अगाडी बढ्नमा ठुलो सहयोग गरेको भन्दै खुलेर प्रशंसा गरेकी थिइन् । डान्सका लगभग सबै विधामा शिवाजी राम्रै सँग दक्ष छन् ।पछिल्लो समय उनी अभीनय कलामा पनी सक्रीय छन् । विभीन्न महोत्सव तथा कार्यक्रममा डान्स जज मा ब्यस्त उनी कम उमेरमै मेहनत गरी प्रगती गर्ने थोरै मध्येको सुचीमा पर्दछन् । काठमाण्डौको बसुन्धारामा नया वर्ष २०७५ को शुरु दिन देखी आफ्नो डान्स सेन्टर सञ्चालन गर्ने उनले बताए ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२९ चैत्र २०७४, बिहीबार ०५:४३ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

९ लाख तेस्रो लिङ्गी मध्ये १ सय ६७ को मात्रै नागरिकता

काठमाडौं । नेपालमा ९ लाख यौनिक तथा लैंगिक अल्पसंख्यक समुदायका व्यक्ति रहेको एक तथ्यांकले देखाएको छ । जसअन्तर्गत समलिङ्गी पुरुष, समलिङ्गी महिला, तेस्रो लिङ्गी पुरुष, तेस्रो लिङ्गी महिला, द्धिलिङ्गी महिला,.....

विधिसम्मत नियुक्ति खारेज गरिएकोमा देउवा रुष्ट

मन्थली । नेपाली काँग्रेसका सभापति शेरवहादुर देउवाले आफू नेतृत्वको सरकारले विधि सम्बत गरेका राजनीतिक नियुक्ती.....

कोशीको बहाव बढ्दो, नआत्तिन प्रशासनको आग्रह

सुनसरी । पूर्वमा लगातार वर्षा भएसँगै सप्तकोशी नदीको बहावमा घटी–बढी हुने क्रम जारी छ । बुधबार बिहान आठ बजे कोशी.....

सडक बनाउन माग गर्दै चक्काजाम

काठमाडौं । चाबहिल–बौद्ध–जोरपाटी–साँखु र सुन्दरीजल सडक बिस्तार एवं निर्माण छिटो हुनुपर्ने माग राखी आज बिहान.....

काठमाडौंमा १ सय ४३ स्थानमा पार्किङको व्यवस्था तर समस्या उस्तै !

अच्यूत रेग्मी । ट्राफिक व्यवस्थापनलाई सहज बनाउनका लागि उपत्यकाको १४३ स्थानमा दुईपांग्रे र चारपांग्रे सवारी.....

Popular Posts