ट्रम्पले आफूले आफैलाई माफी दिए !

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २२ जेष्ठ २०७५, मंगलवार ०५:०७

वासिङ्टन । अमेरिकी राष्ट्रपति डोनल्ड ट्रम्पले राष्ट्रपति चुनावमा रुसको कथित हस्तक्षेप र यससँग जोडिएका अन्य मामलाको अनुसन्धानको विषयमा आफूले आफैंलाई क्षमदान दिन ‘सम्पूर्ण अधिकार’ भएको बताएका छन् । यद्यपी, ट्रम्पले आफूले केही पनि गल्ती नगरेको पनि बताएका छन् । यसो भनेर अमेरिकी राष्ट्रपतिले त्यही कुरा दोहोराएका छन् जो उनका वकिलले अनुसन्धानको नेतृत्व गरिरहेका स्पेशल काउन्सिललाई जनवरीमा दिएको ज्ञापनपत्रमा उल्लेख गरेका थिए ।

आफ्नो ट्वीटमार्फत ट्रम्पले पुनः त्यो अनुसन्धान प्रक्रियालाई निशाना बनाएका छन् जसमा ट्रम्पले चुनावी अभियानमा रुससँग साँठगाँठ वा न्यायमा बाधा पुर्याउने कोसिस गरे नगरेको विषयमा निष्कर्ष निकाल्न खोजिएको छ । संविधान विशेषज्ञले उनले आफूलाई क्षमा गर्छन् वा गर्दैनन् भन्ने बारे भिन्न धारणा राखेका छन् ।

के लेखे ट्रम्पले ?

ट्रम्पले सोमबार ट्वीट गरेका छन्, ‘कानूनका थुप्रै जानकारले भनिसकेका छन् कि मैले आफूलाई क्षमा गर्ने पूरा अधिकार छ । तर मैले यस्तो किन गरुँला जबकी मैले केही गलत गरेकै छैन । यसैबीच मसँग अत्यधिक रिसाएका र आपसमा मतभेद राख्ने १३ डेमोक्रेट्स (र अन्य) को नेतृत्वमा मेरो विरुद्ध कहिले समाप्त नहुने अभियान जारी छ ।’

(Visited 1 times, 1 visits today)

२२ जेष्ठ २०७५, मंगलवार ०५:०७ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बजेटका कमजोरी लुकाउन नेकपाका सांसदलाई ह्वीप !

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सरकारी ढुकुटी बलियो नभएको अवस्थामा बजेट ल्याइएकाले त्यस मर्मलाई बुझेर प्रस्तुत हुन पार्टीका सांसदलाई निर्देशन दिएका छन्.....

अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा चार जनाको मृत्यु

संखुवासभा । अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा संखुवासभाको मकालु गाउँपालिकाको फ्याक्सिन्दामा चार जना कामदारको.....

संविधान संशोधन नभएसम्म सरकारमा जान्नौँ : महतो

लहान । राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल अध्यक्षमण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले संविधान संशोधन नभएसम्म आफ्नो दल.....

स्पेन–पोर्चुगल बराबर, रोनाल्डोको ह्याट्रिक

मस्को । - २०१८ फिफा विश्वकपको समूह 'बी' को खेलमा स्पेन र पोर्चुगलले ३-३ गोलको बराबरी खेल्दै अंक बाढेका छन्।.....

तालिवान प्रमुख नेता फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिए

काबुल । पाकिस्तानका तालिवान नेता मुल्लाह फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिएका छन् । अफगानिस्तानको कुन्नर.....

Popular Posts