सत्याग्रहीसंग झुक्यो सरकार, नौ बुँदे सहमतिपछि तोडियो अनसन

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: ११ श्रावण २०७५, शुक्रबार ००:४१

काठमाडौं । चिकित्सा शिक्षा सुधारको माग राखी अनसन बसेका डा. गोविन्द केसी र सरकारबीच सहमति भएको छ । विहीबार राति भएको सहमतिपछि डा. केसीले उठाएका महत्वपूर्ण मागहरु पूरा गर्न सरकार बाध्य भएको छ । केसीका मागबारे कडा रुपमा प्रस्तुत हुँदै आएपनि अन्तत ः सरकार पछि हटेको हो । सहमतिलगत्तै डा. केसीले अनसन तोडेका छन् ।

केसी– सरकार सहमतिमा १० वर्षसम्म काठमाडौंमा नयाँ मेडिकल कलेज खोल्न नपाइने, अध्यादेशअनुसार नै चिकित्साशास्त्र विधेयक ल्याइने, विगतमा भएका सहमतिको कार्यान्वयन गर्नेलगायतका बुँदा रहेका छन् ।

अनसन तोडिएसँगै केसीलाई त्रिवि शिक्षण अस्तालकै आइसीयुमा भर्ना गरिएको छ । विहीबार दिनभर केसीको माग बारे सहमति जुटाउन वार्ता भएको थियो । प्रा डा केसी विभिन्न माग राखी २७ दिनदेखि कर्णाली विज्ञान प्रतिष्ठान जुम्ला र त्रिवि शिक्षण अस्पताल काठमाडौँमा अनशनरत थिए ।

 

काठमाडौंमा १० वर्ष मेडिकल कलेज नखुल्ने, अरु के-के छ सहमतिमा ?

(Visited 1 times, 1 visits today)

११ श्रावण २०७५, शुक्रबार ००:४१ मा प्रकाशित

Popular Posts