मन्त्रीहरुका लागि सुविधासम्पन्न आवास बनाउने सरकारको निर्णय

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २० मंसिर २०७५, बिहीबार १५:३२

काठमाडौं । सरकारले ललितपुरको भैसेपाटीमा रहेको सांसद आवासका लागि छुट्टाइएको जग्गामा राष्ट्रिय सभाका अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, प्रतिनिधि सभा उपसभामुख तथा मन्त्रीहरुका लागि २७ वटा आवास भवन बनाउने निर्णय गरेको छ।

गत सोमबार बसेको मन्त्रीपरिषदको बैठकले सोहि ठाउमा मुख्यमन्त्रीहरुका लागि आवास तथा सम्पर्क कार्यालयका लागि १४ भवन थप बनाउने निर्णय गरेको संचार तथा सूचना प्रविधि मन्त्री गोकुल प्रसाद बास्कोटाले जानकारी दिएका छन्।

साथै सोमबारको मन्त्रीपरिषदले  स्वास्थ्य विमा बोर्डको कार्यकारी निर्देशकमा रमेशकुमार पोखरेललाई नियुक्ति गरेको छ । त्यस्तै सरकारले नेपाल दूरसञ्चार कम्पनी लिमिटेडको प्रबन्ध निर्देशक पदमा सिफारिस गर्न तीन सदस्यीय छनोट समिति गठन गर्ने निर्णय पनि गरेको छ ।

साथै सरकारले युनिबह्र्सल फेडेरेसनले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीलाई दिएको एक लाख डलरको पुरस्कार राशिमा सोहि बराबरको रकम थप गरेर शान्ति सुशासन, तथा विकासका क्षेत्रमा उल्लेख्य योगदान गरेका प्रतिभाशाली युवा तथा अन्य व्यक्तिलाई हौसला प्रदान गर्न प्रधानमन्त्री राष्ट्रिय प्रतिभा पुरस्कार कोषको स्थापना गर्ने निर्णय गरेको छ।

त्यस्तै सरकारले महाकवी लक्ष्मीप्रसाद देवकोटाको आवासलाई संग्रहालय बनाउने निर्णय गरेको छ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२० मंसिर २०७५, बिहीबार १५:३२ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

नेविसंघको म्याद गुज्रियो, थप्ने की हटाउने ?

काठमाडौं । काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको भ्रातृ संगठन नेपाल बिद्यार्थी संघ नेविसंघको केन्द्रीय कार्यसमितिको म्याद आजबाट सकिँदै छ । कांग्रेसले आज राती सम्म म्याद थप नगरेमा नेविसंघको केन्द्रीय समिति स्वतः.....

मुलुक नै भूकम्प प्रतिरोधी बनाउने अभियानमा छौ : प्रधानमन्त्री

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले सरकार सुरक्षित मुलुक निर्माणको अभियानमा रहेको बताएका छन् । २१औं.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts