सुनकै जहाज,सुनकै कार चढ्ने यी हुन् सुल्तान

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:३१

एजेन्सी । कुनै समयमा संसाारकै सबैभन्दा धनी मानिएका ब्रुनाईका राजा अहिले फेरि चर्चामा छन । उनले यस्तो कानून बनाएका छन, जसमा चोरी गर्ने वा पुरुष-पुरुषको सम्बन्धमा दोषी मानिएमा ढुंगा हानेर नै मार्ने वा शरीरको कुनै अंग निकाल्न सकिनेछ ।
राजा हसनलको नाम संसारमा नै सबैभन्दा धनी मध्येमा एक मानिन्छ । यसकारण नै यहाँको तेल संचित भएको छ । १९८० अन्ततिर सुलतान हसनल पहिलो पटक संसारकै सबैभन्दा धनी हुने व्यक्तिको नाममा परेका थिए । १९९० मा अमेरिकाका बिजनेसम्यान बिल गेट्सले उनको यो ताज खोसेका थिए ।
सुलतानको कूल सम्पत्ति करीब २ हजार अरब रुपिया रहेको छ । यीनको अमिरिको अन्दाज यसरी पनि लगाउन सकिन्छ कि उनी सुन नै सुनले भरिएको प्लेन चढ्ने गर्छन । र सुनकै कारबाट कतै निक्लने गर्छन । यसको अतिरिक्त उनको ग्यारेजमा सात हजार कार पार्किंगमा छन ।
उनको जन्म भने १५ जुलाई १९४६ मा ब्रुनाईमा भएको थियो । उनले क्वालालम्पुरको भिक्टोरिया युनिभर्सिटिजबाट स्कुलिंग र इंग्ल्यान्डबाट उच्च डिग्रि हाँसिल गरेका उनी एक सानो तर धेरै नै धनी देशका राजा छन। ४ लाख १५ हजार जनसंख्या भएको देश ब्रुनाईका यिनी लसयन्जेलसमा रहेको चर्चित होटेल बेवर्ली हिल्सका मालिक पनि हुन।
किंग हसनल बोलकियाको तीन जना पत्नी उनीहरुका बच्चा छन । उनको आफ्नै वोइङ विमान छ। विमानको भित्र एक लिभिङ रुम र बेड रुम अनि सुन नै सुन छन। यसको अलाबा यिनिसँग एक एयरबस पनि छ जहाँ २६१ यात्रुको लागि बस्ने सुबिधा छ ।
(Visited 1 times, 1 visits today)

२७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:३१ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बजेटका कमजोरी लुकाउन नेकपाका सांसदलाई ह्वीप !

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सरकारी ढुकुटी बलियो नभएको अवस्थामा बजेट ल्याइएकाले त्यस मर्मलाई बुझेर प्रस्तुत हुन पार्टीका सांसदलाई निर्देशन दिएका छन्.....

अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा चार जनाको मृत्यु

संखुवासभा । अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा संखुवासभाको मकालु गाउँपालिकाको फ्याक्सिन्दामा चार जना कामदारको.....

संविधान संशोधन नभएसम्म सरकारमा जान्नौँ : महतो

लहान । राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल अध्यक्षमण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले संविधान संशोधन नभएसम्म आफ्नो दल.....

स्पेन–पोर्चुगल बराबर, रोनाल्डोको ह्याट्रिक

मस्को । - २०१८ फिफा विश्वकपको समूह 'बी' को खेलमा स्पेन र पोर्चुगलले ३-३ गोलको बराबरी खेल्दै अंक बाढेका छन्।.....

तालिवान प्रमुख नेता फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिए

काबुल । पाकिस्तानका तालिवान नेता मुल्लाह फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिएका छन् । अफगानिस्तानको कुन्नर.....

Popular Posts