सुनकै जहाज,सुनकै कार चढ्ने यी हुन् सुल्तान

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:३१

एजेन्सी । कुनै समयमा संसाारकै सबैभन्दा धनी मानिएका ब्रुनाईका राजा अहिले फेरि चर्चामा छन । उनले यस्तो कानून बनाएका छन, जसमा चोरी गर्ने वा पुरुष-पुरुषको सम्बन्धमा दोषी मानिएमा ढुंगा हानेर नै मार्ने वा शरीरको कुनै अंग निकाल्न सकिनेछ ।
राजा हसनलको नाम संसारमा नै सबैभन्दा धनी मध्येमा एक मानिन्छ । यसकारण नै यहाँको तेल संचित भएको छ । १९८० अन्ततिर सुलतान हसनल पहिलो पटक संसारकै सबैभन्दा धनी हुने व्यक्तिको नाममा परेका थिए । १९९० मा अमेरिकाका बिजनेसम्यान बिल गेट्सले उनको यो ताज खोसेका थिए ।
सुलतानको कूल सम्पत्ति करीब २ हजार अरब रुपिया रहेको छ । यीनको अमिरिको अन्दाज यसरी पनि लगाउन सकिन्छ कि उनी सुन नै सुनले भरिएको प्लेन चढ्ने गर्छन । र सुनकै कारबाट कतै निक्लने गर्छन । यसको अतिरिक्त उनको ग्यारेजमा सात हजार कार पार्किंगमा छन ।
उनको जन्म भने १५ जुलाई १९४६ मा ब्रुनाईमा भएको थियो । उनले क्वालालम्पुरको भिक्टोरिया युनिभर्सिटिजबाट स्कुलिंग र इंग्ल्यान्डबाट उच्च डिग्रि हाँसिल गरेका उनी एक सानो तर धेरै नै धनी देशका राजा छन। ४ लाख १५ हजार जनसंख्या भएको देश ब्रुनाईका यिनी लसयन्जेलसमा रहेको चर्चित होटेल बेवर्ली हिल्सका मालिक पनि हुन।
किंग हसनल बोलकियाको तीन जना पत्नी उनीहरुका बच्चा छन । उनको आफ्नै वोइङ विमान छ। विमानको भित्र एक लिभिङ रुम र बेड रुम अनि सुन नै सुन छन। यसको अलाबा यिनिसँग एक एयरबस पनि छ जहाँ २६१ यात्रुको लागि बस्ने सुबिधा छ ।
(Visited 1 times, 1 visits today)

२७ कार्तिक २०७४, सोमबार १५:३१ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

जनकपुर आउन पाउँदा धन्य छु : मुख्यमन्त्री योगी

धनुषा । भारतको उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले जनपुरधाम आउन पाउँदा धन्य भएको बताएका छन्। विवाह पंचमीको अवसरमा जन्ती बनेर जनकपुर आएका योगीले आगन्तुपक पुस्तिकामा जनकपुरधाममा पूजा अर्चना गर्न.....

१० वर्षमा साढे दुई गुणा मुद्दा बढ्यो

काठमाडौं । नेपालमा दश वर्षको अवधिमा उल्लेख मात्रमा मुद्दा संख्‍या बढेको छ । सर्वोच्च अदालतले संक्षिप्त रुपमा.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts