शाही शासनविरुद्ध गगनले हानेको ढुंगाले अहिले वामगठबन्धनको ‘टाउको फुट्यो’

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २२ पुष २०७४, शनिबार ०१:५४

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापा वामपन्थीहरुलाई टाउको दुखाईको विषय बनेका छन् । निर्वाचनमा वाम गठबन्धनले अनेक तिकडम र दुष्प्रचार गरेपनि काठमाडौं ४ मा गगन थापालाई हराउन सकेन । देशैभरी बलियो उपस्थिति भएपनि गगनको क्षेत्र र उनले चुनावी प्रचार अभियानमा भाग लिएका अधिकांश क्षेत्रमा भोट प्रभावित भएको आँकलन खासगरी एमालेको रहेको छ ।

गगनको बढ्दो लोकप्रियताले वाम गठबन्धन र त्यहाँ रहेका युवा नेताहरु क्रोधित छन् । यही कारण उनलाई बदनाम गराउन अनेक प्रपञ्च भइरहेको छ । प्रसंग यतिसम्म भएको छ की लोकतान्त्रिक जनआन्दोलन ताका गगन थापाले शाही शासन विरुद्ध प्रहार गरेको ढुंगाले मूर्धन्य वामहरुलाई बल्ल चोट लागेको छ । गगनले त्यतिबेला प्रहार गरेको ढुंगाल आफ्नै टाउकोमा चोट लागेझै वाम प्रचारकहरु सामाजिक सञ्जालमा सक्रिय बनेका छन् ।

विद्यार्थीकालमा सडक आन्दोलनका समयमा शाही सरकारविरुद्धको झडपमा गगनले ढुंगा प्रहार गर्दै गरेको तस्विरलाई यतिबेला सामाजिक सञ्जालमा भाइरल बनाइको छ । वाम प्रचार संयन्त्रले गगनलाई अराजकभन्दै आन्दोलन ताकाको फोटोका आधारमा राजनीतिक संस्कारको बहस चलाएका छन् । त्यसको प्रतिक्रियामा सामाजिक सञ्जालमा हजारौंले गगनलाई नै समर्थन गरेका छन् ।

अधिकांशको प्रतिक्रिया छ– गगन थापाको लोकप्रियताबाट आत्तिकएका वामहरु दुष्प्रचार गरेर भएपनि गगनको हुर्मत लिन प्रयास गरिरहेका छन् तर तिनलाई के थाहा गगन नेपाली राजनीतिका सबैभन्दा आशा गरिएका र मौका पाउँदा आफूलाई प्रमाणित गरेका नेता हुन् ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२२ पुष २०७४, शनिबार ०१:५४ मा प्रकाशित

मूल खबर

सबै

बद्री पाण्डे राष्ट्रिसभा सासंद बन्ने पक्का

काठमाडौं । काँग्रेसले प्रदेश ७ बाट राष्ट्रिय सभा सदस्य निर्वाचनका उम्मेदवारको नाम टुंगो लगाएको छ । सोमबार बसेको बैठकले प्रदेश ७ बाट उम्मेदवारी दिने चार जनाको नाम टुंगो लगाएको छ । बैठकले प्रदेश ७ बाट बद्री.....

हलेसीधामबाट देउवा विरुद्ध यस्तो निर्णय !

खोटाङ। नेपाली काँग्रेसका जिल्ला सभापतिहरुले सभापतिहरुको राष्ट्रिय भेला र पार्टी महासमिति बैठक तत्काल बोलाउन.....

सिद्धान्त नमिले एमालेसंग एकता गरिन्न : शक्ति बस्नेत

काठमाडौं । नेकपा माओवादीका केन्द्रका नेता शक्तिबहादुर बस्नेतलेतत्काल पार्टी एकता गरेर नयाँ कम्युनिष्ट.....

आज सरस्वती पूजा, यसरी मनाउनु उपयुक्त

काठमाडौं । आज सरस्वती पूजाको दिन हो । सरकारले आजको दिन शैक्षिक संस्थाहरुमा विदा दिएको छ । सरस्वती ज्ञान-विज्ञान,.....

किम जोङ उनले किन बोलाए प्रचण्डलाई ?

काठमाडौं । नेपालका लागि उत्तर कोरियाका राजदूत किम योङ हाकले पूर्व प्रधानमन्त्री एवं माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष.....

Popular Posts