शाही शासनविरुद्ध गगनले हानेको ढुंगाले अहिले वामगठबन्धनको ‘टाउको फुट्यो’

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २२ पुष २०७४, शनिबार ०१:५४

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापा वामपन्थीहरुलाई टाउको दुखाईको विषय बनेका छन् । निर्वाचनमा वाम गठबन्धनले अनेक तिकडम र दुष्प्रचार गरेपनि काठमाडौं ४ मा गगन थापालाई हराउन सकेन । देशैभरी बलियो उपस्थिति भएपनि गगनको क्षेत्र र उनले चुनावी प्रचार अभियानमा भाग लिएका अधिकांश क्षेत्रमा भोट प्रभावित भएको आँकलन खासगरी एमालेको रहेको छ ।

गगनको बढ्दो लोकप्रियताले वाम गठबन्धन र त्यहाँ रहेका युवा नेताहरु क्रोधित छन् । यही कारण उनलाई बदनाम गराउन अनेक प्रपञ्च भइरहेको छ । प्रसंग यतिसम्म भएको छ की लोकतान्त्रिक जनआन्दोलन ताका गगन थापाले शाही शासन विरुद्ध प्रहार गरेको ढुंगाले मूर्धन्य वामहरुलाई बल्ल चोट लागेको छ । गगनले त्यतिबेला प्रहार गरेको ढुंगाल आफ्नै टाउकोमा चोट लागेझै वाम प्रचारकहरु सामाजिक सञ्जालमा सक्रिय बनेका छन् ।

विद्यार्थीकालमा सडक आन्दोलनका समयमा शाही सरकारविरुद्धको झडपमा गगनले ढुंगा प्रहार गर्दै गरेको तस्विरलाई यतिबेला सामाजिक सञ्जालमा भाइरल बनाइको छ । वाम प्रचार संयन्त्रले गगनलाई अराजकभन्दै आन्दोलन ताकाको फोटोका आधारमा राजनीतिक संस्कारको बहस चलाएका छन् । त्यसको प्रतिक्रियामा सामाजिक सञ्जालमा हजारौंले गगनलाई नै समर्थन गरेका छन् ।

अधिकांशको प्रतिक्रिया छ– गगन थापाको लोकप्रियताबाट आत्तिकएका वामहरु दुष्प्रचार गरेर भएपनि गगनको हुर्मत लिन प्रयास गरिरहेका छन् तर तिनलाई के थाहा गगन नेपाली राजनीतिका सबैभन्दा आशा गरिएका र मौका पाउँदा आफूलाई प्रमाणित गरेका नेता हुन् ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२२ पुष २०७४, शनिबार ०१:५४ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

वसपार्क भन्दा असुरक्षीत बन्दै एयरपोर्ट , को हो ? मालीन्दो एयर विमान दुर्घटनाको दोषी

काठमाण्डौ,७ बैशाख । ठुला प्रकृतीका विमान दुर्घटना दोहोरीन थालेपछी त्रीभुवन अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल वसपार्क भन्दा पनी असुरक्षीत बन्दै गएको आमजनताले महसुस गर्न थालेका छन् । बिहीबार राति त्रिभुवन.....

सरकारको विरुद्दमा यातायात व्यवसायी : अनिश्चीतकालीन यातायात बन्दको घोषणा

काठमाडौं । सरकारले गरेको यातायात सिन्डीकेटको विरुद्धमा यातायात व्यवसायीले अनिश्चीत कालीन यातायात बन्दको.....

वाम एकता नाटक मात्रै

काठमाण्डौ,५ बैशाख । नेकपा एमाले र माओवादी केन्द्रबीचको वाम एकता नाटक मञ्चन जस्तै भएको जनगुनासो ब्याप्त हुन.....

प्रदेश नं ३ का मुख्यमन्त्रीलाइ देउवाले भने राजधानी नसार्नुस

बैशाख,४ हेटौंडा । नेपाली कांग्रेसका सभापति एवम पुर्व प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले नं ३ प्रदेशको राजधानी.....

भ्रममा भारत

बौद्ध धर्मावलम्बीको आकर्षणको केन्द्र रहेको श्रीलंकाको क्यान्डीस्थित भारतीय म्युजियममा बुद्धको जन्मस्थलबारे.....

Popular Posts