कांग्रेसको भोटले सांसद बनेका बाबुराम बन्लान् त ओलीको अर्थमन्त्री ?

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: ३ फाल्गुन २०७४, बिहीबार १६:४५

काठमाडौं । वामएकताको घोषणा मात्रै बाँकी रहेको दावी गरेका एमाले र माओवादी अन्ततः दुईतिर फर्किएका छन् । गत असोजदेखि सबैजसो राजनीतिक विषयमा एउटै मञ्चमा उभिएका एमाले र माओवादी सरकार गठनको मञ्चमा भने एउटै मञ्चमा उभिएनन् । एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्री बनाउन समर्थन गरेको माओवादी केन्द्र पहिलो दिन नै सरकारमा सहभागि भएन । यसो हुनुमा एमाले माओवादीबीच बढेको तिक्तता प्रमुख कारक रहेको बताइन्छ ।

माओवादीको समर्थनमा सरकार बनाउँदा धेरै मन्त्रालय माओवादीलाई दिनुपर्ने, पार्टी एकताका लागि लचिलो बन्दा वैचारिक मतभेद बढ्ने लगायतका समस्या एमालेमा गुप्त रुपमा देखिएकै थियो । एमालेका केही नेताहरु माओवादीसंग एकताको पक्षमा थिएनन् । माओवादी पनि सम्मानजनक अवस्थामा मात्रै एकता गर्ने मुडमा थियो । सरकार गठन अगाडि एकताको पक्षमा माओवादी रहेपनि एमाले अध्यक्ष ओलीले विहीबार हतारमै सपथ लिएका थिए । यो मात्रै नभएर वैचारिक र सरकारको नेतृत्वको विषयमा कुरा नमिलेको भन्दै माओवादी सरकारमा सहभागि नभएको हो ।

यो बीचमा एमाले तहबाट फोरमलाई सत्ता सहकार्यको लागि प्रस्ताव गरिनु र पूर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका नयाँ शक्तिका संयोजक डा.बाबुराम भट्टराईलाई अर्थमन्त्री बनाएर भएपनि अघि बढ्ने संकेत एमालेले गरेपछि माओवादी संशकित भएको हो । कांग्रेससंग गठबन्धन गरेर निर्वाचित भएका बाबुरामले स्थिर सरकार र समृद्धिको नारा दिएर अर्थमन्त्रीको पद स्वीकार्न सक्ने सम्भावना पनि उत्तिकै छ । यसो भएमा एमालेले संघीय फोरम र बाबुरामको समर्थनमा सरकार बनाउनेछ भने माओवादी विपक्षमा पुग्नेछ ।

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

३ फाल्गुन २०७४, बिहीबार १६:४५ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

एकदिवसीय मान्यतासंगै नेपाली क्रिकेटले ८ करोड पाउने,अरु के–के पाइन्छ ?

काठमाडौं । एकदिवसीय मान्यता पाउनु भनेको नेपाल जस्तो देशको लागि क्रिकेटमा निकै ठूलो फड्को हुनेछ। अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद (आइसिसि) ले वार्षिक ७ देखि ८ करोड रूपैयाँसम्म बजेट छुट्याएको हुन्छ जसले स्तरीय.....

गगन र विश्वप्रकाशलाई कार्यकर्ताले घेरे, मिलेर जान दवाव !

काठमाडौं । गत सोमबार नेपाली कांग्रेसका पूर्व आमन्त्रित केन्द्रीय सदस्य महेन्द्र शर्मा एवं नेविसंघ.....

बाबुराम मरेपछि नर्क जाने प्रचण्डको दावी

काठमाडौ– माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले नयाँ शक्ति पार्टी नेपालका संयोजक  बाबुराम भट्टराईलाई माउ.....

राष्ट्रियसभा अध्यक्षद्वारा शपथ ग्रहण

काठमाडौँ । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले राष्ट्रियसभाका नवनिर्वाचित अध्यक्ष गणेशप्रसाद तिमिल्सिनालाई आज.....

प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिए

काठमाडौं । लामो विवादपछि प्रधानन्यायाधीश पदबाट गोपाल पराजुलीले राजीनामा दिएका छन्। राष्ट्रपति विद्यादेवी.....

Popular Posts