कांग्रेसको भोटले सांसद बनेका बाबुराम बन्लान् त ओलीको अर्थमन्त्री ?

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: ३ फाल्गुन २०७४, बिहीबार १६:४५

काठमाडौं । वामएकताको घोषणा मात्रै बाँकी रहेको दावी गरेका एमाले र माओवादी अन्ततः दुईतिर फर्किएका छन् । गत असोजदेखि सबैजसो राजनीतिक विषयमा एउटै मञ्चमा उभिएका एमाले र माओवादी सरकार गठनको मञ्चमा भने एउटै मञ्चमा उभिएनन् । एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्री बनाउन समर्थन गरेको माओवादी केन्द्र पहिलो दिन नै सरकारमा सहभागि भएन । यसो हुनुमा एमाले माओवादीबीच बढेको तिक्तता प्रमुख कारक रहेको बताइन्छ ।

माओवादीको समर्थनमा सरकार बनाउँदा धेरै मन्त्रालय माओवादीलाई दिनुपर्ने, पार्टी एकताका लागि लचिलो बन्दा वैचारिक मतभेद बढ्ने लगायतका समस्या एमालेमा गुप्त रुपमा देखिएकै थियो । एमालेका केही नेताहरु माओवादीसंग एकताको पक्षमा थिएनन् । माओवादी पनि सम्मानजनक अवस्थामा मात्रै एकता गर्ने मुडमा थियो । सरकार गठन अगाडि एकताको पक्षमा माओवादी रहेपनि एमाले अध्यक्ष ओलीले विहीबार हतारमै सपथ लिएका थिए । यो मात्रै नभएर वैचारिक र सरकारको नेतृत्वको विषयमा कुरा नमिलेको भन्दै माओवादी सरकारमा सहभागि नभएको हो ।

यो बीचमा एमाले तहबाट फोरमलाई सत्ता सहकार्यको लागि प्रस्ताव गरिनु र पूर्वप्रधानमन्त्री समेत रहेका नयाँ शक्तिका संयोजक डा.बाबुराम भट्टराईलाई अर्थमन्त्री बनाएर भएपनि अघि बढ्ने संकेत एमालेले गरेपछि माओवादी संशकित भएको हो । कांग्रेससंग गठबन्धन गरेर निर्वाचित भएका बाबुरामले स्थिर सरकार र समृद्धिको नारा दिएर अर्थमन्त्रीको पद स्वीकार्न सक्ने सम्भावना पनि उत्तिकै छ । यसो भएमा एमालेले संघीय फोरम र बाबुरामको समर्थनमा सरकार बनाउनेछ भने माओवादी विपक्षमा पुग्नेछ ।

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

३ फाल्गुन २०७४, बिहीबार १६:४५ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बजेटका कमजोरी लुकाउन नेकपाका सांसदलाई ह्वीप !

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सरकारी ढुकुटी बलियो नभएको अवस्थामा बजेट ल्याइएकाले त्यस मर्मलाई बुझेर प्रस्तुत हुन पार्टीका सांसदलाई निर्देशन दिएका छन्.....

अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा चार जनाको मृत्यु

संखुवासभा । अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा संखुवासभाको मकालु गाउँपालिकाको फ्याक्सिन्दामा चार जना कामदारको.....

संविधान संशोधन नभएसम्म सरकारमा जान्नौँ : महतो

लहान । राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल अध्यक्षमण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले संविधान संशोधन नभएसम्म आफ्नो दल.....

स्पेन–पोर्चुगल बराबर, रोनाल्डोको ह्याट्रिक

मस्को । - २०१८ फिफा विश्वकपको समूह 'बी' को खेलमा स्पेन र पोर्चुगलले ३-३ गोलको बराबरी खेल्दै अंक बाढेका छन्।.....

तालिवान प्रमुख नेता फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिए

काबुल । पाकिस्तानका तालिवान नेता मुल्लाह फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिएका छन् । अफगानिस्तानको कुन्नर.....

Popular Posts