आज आउदै ओली

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २५ चैत्र २०७४, आईतवार १२:१९

प्रधानमन्त्री केपी ओली भारतको तीन दिने राजकीय भ्रमण सकेर आइतबार साँझ नेपाल फर्कदैछन् । परराष्ट्र मन्त्रालयलका अनुसार नेपाल बायुसेवा निगमको विमानबाट  ओली आज  साँझ सात बजे स्वदेश फर्कदै छन् । त्यसैगरी, आइतबारै स्वदेश फर्कनुअघि प्रधानमन्त्री ओलीले उत्तराखण्डस्थित कृषि परियोजना निर्माणको निरीक्षण समेत गरेका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीको भ्रमणका क्रममा नेपाल–भारतबीच १२ वुँदे संयुक्त वक्तव्य जारी भएको छ । संयुक्त वक्तव्यमा दुई मुलुकबीच बहुआयमिक सम्वन्धहरुमाथि बृहत समिक्षा तथा दुवै सरकार, निजी क्षेत्र र जनस्तरमा बढ्दो साझेदारीको स्वागत गर्दै समानता आपसी विश्वास, समान र लाभका आधारमा दुई पक्षीय सम्वन्धलाई नयाँ उचाईमा पुर्याउँन मिलेर काम गर्ने उल्लेख गरिएको छ ।
यस्तै भ्रमणका क्रममा वीरगञ्जस्थित एकीकृत भन्सार जाँच चौकीको प्रधानमन्त्री ओली र भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले उद्घाटन गरेका छन् । दुवै प्रधानमन्त्रीले मोतिहारी–अमलेखगञ्जको अन्तरदेशीय पेट्रोलियम पाईपलाईनको पनि शिलान्यास गरेका छन् ।

तीन दिने भारत भ्रमणका क्रममा प्रधानमन्त्री ओलीले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी, राष्ट्रपति रामनाथ कोविन्द, पूर्व प्रधानमन्त्री मनोमहन सिंह, भारतीय काँग्रेसका अध्यक्ष राहुल गान्धी, गृहमन्त्री राजनाथ सिंहलगायतका राजनीतिक नेता तथा उच्च पदस्थ व्यक्तिहरुसँग भेटबार्ता गरेका थिए ।

५४ सदस्यीय प्रतिनिधि मण्डलको नेतृत्व गर्दै प्रधानमन्त्री ओली शुक्रबार नयाँ दिल्ली पुगेका थिए ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२५ चैत्र २०७४, आईतवार १२:१९ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

स्वीस बैंक प्रकरण चर्चामा,प्रधानमन्त्री स्वीटजरल्याण्ड जाँदै

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली स्वीट्जरल्याण्डको डाभोसमा हुने विश्व आर्थिक मञ्चको ४९ औँ वार्षिक बैठकमा सहभागी हुन नेपाली प्रतिनिधिमण्डलको नेतृत्व गर्दै आइतबार त्यसतर्फ प्रस्थान गर्ने गर्ने.....

खानपान र जीवनशैली नमिल्दा मुटुरोगको उच्च जोखिम

पवर्त । नेपालमा दिन प्रतिदिन मुटुरोगका बिरामी बढ्दै गइरहेका छन् । कुल जनसङ्ख्याको १० देखि १५ प्रतिशत मुटुरोगी.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts