आज आउदै ओली

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: २५ चैत्र २०७४, आईतवार १२:१९

प्रधानमन्त्री केपी ओली भारतको तीन दिने राजकीय भ्रमण सकेर आइतबार साँझ नेपाल फर्कदैछन् । परराष्ट्र मन्त्रालयलका अनुसार नेपाल बायुसेवा निगमको विमानबाट  ओली आज  साँझ सात बजे स्वदेश फर्कदै छन् । त्यसैगरी, आइतबारै स्वदेश फर्कनुअघि प्रधानमन्त्री ओलीले उत्तराखण्डस्थित कृषि परियोजना निर्माणको निरीक्षण समेत गरेका छन् ।

प्रधानमन्त्री ओलीको भ्रमणका क्रममा नेपाल–भारतबीच १२ वुँदे संयुक्त वक्तव्य जारी भएको छ । संयुक्त वक्तव्यमा दुई मुलुकबीच बहुआयमिक सम्वन्धहरुमाथि बृहत समिक्षा तथा दुवै सरकार, निजी क्षेत्र र जनस्तरमा बढ्दो साझेदारीको स्वागत गर्दै समानता आपसी विश्वास, समान र लाभका आधारमा दुई पक्षीय सम्वन्धलाई नयाँ उचाईमा पुर्याउँन मिलेर काम गर्ने उल्लेख गरिएको छ ।
यस्तै भ्रमणका क्रममा वीरगञ्जस्थित एकीकृत भन्सार जाँच चौकीको प्रधानमन्त्री ओली र भारतीय प्रधानमन्त्री मोदीले उद्घाटन गरेका छन् । दुवै प्रधानमन्त्रीले मोतिहारी–अमलेखगञ्जको अन्तरदेशीय पेट्रोलियम पाईपलाईनको पनि शिलान्यास गरेका छन् ।

तीन दिने भारत भ्रमणका क्रममा प्रधानमन्त्री ओलीले भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी, राष्ट्रपति रामनाथ कोविन्द, पूर्व प्रधानमन्त्री मनोमहन सिंह, भारतीय काँग्रेसका अध्यक्ष राहुल गान्धी, गृहमन्त्री राजनाथ सिंहलगायतका राजनीतिक नेता तथा उच्च पदस्थ व्यक्तिहरुसँग भेटबार्ता गरेका थिए ।

५४ सदस्यीय प्रतिनिधि मण्डलको नेतृत्व गर्दै प्रधानमन्त्री ओली शुक्रबार नयाँ दिल्ली पुगेका थिए ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

२५ चैत्र २०७४, आईतवार १२:१९ मा प्रकाशित

विशेष

सबै

सरकारको ५ महिना ‘कुशासनको मानक थालनी’

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी ओली नेतृत्वको सरकारले ५ महिने अवधी पूरा गरेको छ । ५ महिने कार्यकाललाई ‘सुशासनको मानक थालनी’ दावी गर्दै सरकारले ७४ पृष्ठ लामो उपलब्धी पुस्तिका सार्वजनिक गरेको छ ।.....

अधिनायकवाद विरुद्ध लड्ने कि आफै लडेर सिद्धिने, नेविसंघले सोच्नुपर्छ : उपाध्यक्ष परियार

काठमाडौं । नेपाल विद्यार्थी संघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष सागर परियारले विधानअनुसार थप हुने ३ महिनाको अवधिभित्र.....

संवाद

सबै
देउवा पौडेल अभिभावक, दोस्रो पुस्तामा पार्टी नेतृत्व : मिनेन्द्र रिजाल

समसामयिक राजनीतिक विषयमा नेपाली कांग्रेसका नेता एवं सांसद डा. मिनेन्द्र रिजालसंग गरिएको विचारोत्तेजक कुराकानी ।   डा.केसीको अनशन टुंगिएपछि काँग्रेसको धारणा के छ..

 

 

 

Popular Posts