बजेटमा भुँइफुट्टावर्ग हावी भएको पूर्व अर्थमन्त्रीको आरोप

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: १८ जेष्ठ २०७५, शुक्रबार ११:१३

काठमाडौं । पूर्वअर्थमन्त्री ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्कीले बजेटमा विपीले इंगित गरेका भुइफुट्टा वर्गको विकासमा ध्यान दिइएको टिप्पणी गरेका छन्। उनले आयातमा बढी प्राथमिकता दिनेगरी बजेट आएको भन्दै ‘भुइफुट्टा’ को संज्ञा दिएका हुन्।

शुक्रबार संसदमा उखान टुक्का नहुनु बजेटको विशेषता भएको दाबी गरेका कार्कीले देशलाई समृद्ध हुनेगरी बजेट आउन नसकेको बताएका हुन्। ‘हाम्रो देशमा भुइफुट्टा हाबी छ, बजेटमा पनि भुइफुट्टा वर्गको ध्येय पूरा गर्न केन्द्रित देखिएको छ’ कार्कीले भने। उपभोग्य सामाग्रीको आयात कमगर्नलाई प्राथमिकता नदेखाएको कार्कीले आरोप लगाए।

उनले प्रधानमन्त्री र राष्ट्रपतिको नाममा खडा गरिएका कोषबाट कार्यकर्ता पोष्न खोजिएको आरोप समेत लगाएका छन्। करको दायारा नबढाएर मध्येवर्ग नेपालीलाई कर बढाइएको उनले बताए। साथै बजेट अघिल्लो सरकारले भूकम्पपीडित जनतालाई राहत दिन बढाएको एक लाख रुपैयाँका विषयमा नबोलेको भन्दै आपत्ती समेत जानएका छन्।

(Visited 1 times, 1 visits today)

१८ जेष्ठ २०७५, शुक्रबार ११:१३ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बजेटका कमजोरी लुकाउन नेकपाका सांसदलाई ह्वीप !

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सरकारी ढुकुटी बलियो नभएको अवस्थामा बजेट ल्याइएकाले त्यस मर्मलाई बुझेर प्रस्तुत हुन पार्टीका सांसदलाई निर्देशन दिएका छन्.....

अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा चार जनाको मृत्यु

संखुवासभा । अरुण तेस्रोको सुरुङ खन्ने क्रममा संखुवासभाको मकालु गाउँपालिकाको फ्याक्सिन्दामा चार जना कामदारको.....

संविधान संशोधन नभएसम्म सरकारमा जान्नौँ : महतो

लहान । राष्ट्रिय जनता पार्टी नेपाल अध्यक्षमण्डलका सदस्य राजेन्द्र महतोले संविधान संशोधन नभएसम्म आफ्नो दल.....

स्पेन–पोर्चुगल बराबर, रोनाल्डोको ह्याट्रिक

मस्को । - २०१८ फिफा विश्वकपको समूह 'बी' को खेलमा स्पेन र पोर्चुगलले ३-३ गोलको बराबरी खेल्दै अंक बाढेका छन्।.....

तालिवान प्रमुख नेता फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिए

काबुल । पाकिस्तानका तालिवान नेता मुल्लाह फाज्लुल्लाह अफगानिस्तानमा मारिएका छन् । अफगानिस्तानको कुन्नर.....

Popular Posts