विद्यार्थी नेताहरु नै मिल्नुपर्छ पार्टीलाई स्पेस दिनुहुन्न : उपाध्यक्ष रिजाल

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: १५ श्रावण २०७५, मंगलवार ०२:१४

काठमाडौं । नेपाल विद्यार्थी संघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष निलकण्ठ रिजालले संगठनभित्रका आन्तरिक विवाद विद्यार्थी नेताहरुले नै मिलाउनुपर्ने बताएका छन् ।

समाजखबरसंग कुराकानी गर्दै उपाध्यक्ष रिजालले विद्यार्थी नेताहरुले आन्दोलन र दुःखमा सहकार्य गरेको उदाहरण दिदैं संगठन जोगाउन मिल्नुको विकल्प नरहेको बताए । नेविसंघको वर्तमान कार्यसमितिको म्याद सकिनै लाग्दा विधानअनुसार ३ महिना म्याद थपेर भएपनि महाधिवेशन गर्नुपर्ने रिजालको भनाई छ । महाधिवेशन सफल पार्न एक पक्षमात्रै लागेर नहुने भन्दै रिजालले सबै पक्षबीच सार्थक छलफल गरेर निकास निकाल्न सकिने बताए ।

नेविसंघमा विवादको श्रृखंला नयाँ नभएको भन्दै रिजालले स्थापनाकाल देखि नै नेविसंघमा फरक विचारले स्थान पाउँदै आएको बताए । ‘यो अहिले उत्पन्न विवाद होइन । नेविसंघमा पहिलेदेखिनै फरक मतले स्थान पाउँदै आएको छ । अब महाधिवेशन गराउन हाम्रा फरक मत घटाउदै लानुपर्छ ।’, रिजालले भने । महाधिवेशन गर्न नसकेको घाटा नेविसंघकै नेता र कार्यकर्ताले व्यहोर्नुपर्ने भएकोले पार्टीको हस्तक्षेप अगावै आन्तरिक एकता मजबुद पार्नुपर्ने रिजालले बताए । ‘हामी मिल्न सकेनौं भने पार्टीले हस्तक्षेपको रणनीति बनाउन सक्छ । त्यस्तो अवस्था सबै सक्रिय नेताका लागि दुखद हुनेछ । बरु पहिले नै संवाद गरौं, सहमति गरौं र महाधिवेशन गरौं ।’, उनले भने ।

महाधिवेशनको वातावरण बनाउनकै लागि आफूले उपाध्यक्षको मनोनयन स्वीकार गरेको बताउदै रिजालले महाधिवेशनको वातावरण बनाउन आफूले सकेको भूमिका निर्वाह गर्ने बताए ।

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

१५ श्रावण २०७५, मंगलवार ०२:१४ मा प्रकाशित

Popular Posts