नेविसंघमा ढोका बन्द गरी झ्यालबाट नेतृत्व ल्याउन खोजे मान्दैनौ : केन्द्रीय सदस्य भट्ट

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: १८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०२:००

काठमाडौं । नेपाल विद्यार्थी संघका केन्द्रीय सदस्य सुशील भट्टले महाधिवेशन प्रभावित गरी झ्यालबाट नेतृत्व खडा गर्ने प्रयास भए मान्य नहुने बताएका छन् ।

समाज खबरसंग कुराकानी गर्दै केन्द्रीय सदस्य भट्टले नेविसंघको विधानले तोकेको समयसीमाभित्र महाधिवेशनको अवस्था नबने वास्तविक विद्यार्थीहरुले ‘छुट्टै महाधिवेशन’ गर्ने बताए । नेविसंघ विवादको जरो नेृतृत्वमै रहेको भन्दै भट्टले विधानविपरीत भएका निर्णय खारेज गरेर विधिसम्मत प्रक्रिया थाले महाधिवेशन गर्न नेतृत्वलाई सघाउन सकिने बताए । ‘विधान विपरीतका काम सच्याएर, विधि मान्छौं , लोकतान्त्रिक प्रक्रियाबाट ईकाइ, जिल्ला , क्षेत्र र केन्द्रको अधिवेशन गर्छौ भनेर आउनुभयो भने सहकार्य हुनसक्छ । तर पार्टी नेतृत्वको दवावमा वास्तविक विद्यार्थीलाई पाखा लगाउने र ढोका बन्द गरेर झ्यालबाट नेतृत्व ल्याउने तयारी गरियो भने हामी मान्दैनौ ।’, भट्टले भने ।

नेविसंघको अघिल्लो महाधिवेशनदेखि आफूहरुले अध्यक्ष नैनसिंह महरलाई निरन्तर सहयोग गरेको तर विधानविपरीत गतिविधि बढेपछि सहकार्य टुटेको भट्टले बताए । ‘हाम्रो नेता महामन्त्री कुन्दनराज काफ्लेकै सहयोगमा अध्यक्ष बन्नुभएकोले १ वर्षसम्म हामीले सहयोग गरेकै हौं । जब उहाँले बाटो बिराउनुभयो हामी गलत बाटोमा जान सकेनौं ।’, उनले भने ।

पार्टीको निर्देशन समितिले नेविसंघ विवादलाई न्यूनीकरण गरेर महाधिवेशनको वातावरण बनाउनेमा उनले विश्वास व्यक्त गरे । विगतमा पनि पार्टीको निर्देशन समितिले सकरात्मक भूमिका निर्वाह गरेर महाधिवेशन सफल बनाएको उदाहरण दिदैं भट्टले निर्देशन समितिलाई आफूहरुले सहयोग गर्ने बताए । महाधिवेशन नचाहने पक्षले उमेर हदको विषयलाई अनावश्यक उचालेको भन्दै भट्टले उमेर हद लाग्दा वा नलाग्दा दुवै अवस्थामा महाधिवेशनको विकल्प महाधिवेशन नै हुने बताए ।

नेविसंघभित्र विद्यार्थीको एजेण्डा, जनताका सवाल र पार्टीको हित अनुसार चल्ने भन्दा पनि नेताको खल्तीबाट नेतृत्व आश गर्ने प्रवृत्ति बढेको भन्दै उनले अबका दिनमा विद्यार्थीको मन नजितेर कोही नेविसंघको नेता बन्न नसक्ने बताए । ‘विद्यार्थी र जनता होइन दाई, दिदी र भाउजुको चाकडी गरेर नेतृत्व पाउने दिन अब सकियो । जसले विद्यार्थीको काम गर्छ उही विद्यार्थी नेता हो ।’, उनले भने ।

(Visited 1 times, 1 visits today)

१८ श्रावण २०७५, शुक्रबार ०२:०० मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

जनकपुर आउन पाउँदा धन्य छु : मुख्यमन्त्री योगी

धनुषा । भारतको उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले जनपुरधाम आउन पाउँदा धन्य भएको बताएका छन्। विवाह पंचमीको अवसरमा जन्ती बनेर जनकपुर आएका योगीले आगन्तुपक पुस्तिकामा जनकपुरधाममा पूजा अर्चना गर्न.....

१० वर्षमा साढे दुई गुणा मुद्दा बढ्यो

काठमाडौं । नेपालमा दश वर्षको अवधिमा उल्लेख मात्रमा मुद्दा संख्‍या बढेको छ । सर्वोच्च अदालतले संक्षिप्त रुपमा.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts