नेकपा प्रदेश कमिटीले पायो पूर्णता (सूचीसहित)

संबाददाता : Samaj Khabar प्रकाशित मिति: १७ मंसिर २०७५, सोमबार १४:५६

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)ले प्रदेश कमिटीमा रहने सदस्यको नामावली आज सार्वजनिक गरेको छ ।

नेकपाका महासचिव विष्णुप्रसाद पौडेलले आज सात वटै प्रदेश कमिटीमा रहने सदस्यको नामावली सार्वजनिक गर्नुभएको हो । यही मङ्सिर १२ गते बसेको नेकपा सचिवालयको बैठकले प्रदेश कमिटी सदस्यको नामावलीलाई अन्तिम रुप दिएको थियो । नेकपाले यसअघि नै प्रदेश कमिटीका इञ्चार्ज, सहइञ्चार्ज, अध्यक्ष र सचिव टुङ्गो लगाइसकेको छ ।

पार्टी एकता भएको करीब छ महीनापछि तत्कालीन नेकपा (एमाले) र तत्कालीन नेकपा (माओवादी केन्द्र)को भागबण्डाका आधारमा नामावली सार्वजनिक गरिएको छ । आज सार्वजनिक गरिएको विवरणनुसार प्रदेश नं १ मा २०७ जनाको प्रदेश कमिटी रहनेछ । त्यसमा तत्कालीन एमालेका तर्फबाट १२२ र माओवादी केन्द्रका तर्फबाट ८५ सदस्य छन् ।

प्रदेश नं २ मा २१५ जनाको प्रदेश कमिटी गठन हुनेछ । त्यसमा तत्कालीन एमाले र माओवादी केन्द्रबाट समान १०६ जना रहनेछन् भने पार्टी एकतापछि प्रवेश गरेका तीन जनालाई समेत कमिटीमा अटाइएको छ ।

प्रदेश नं ३ मा तत्कालीन एमालेबाट ११६ र माओवादी केन्द्रबाट १०१ गरी कूल २१७ जना सदस्यीय प्रदेश कमिटी रहनेछ । यस्तै गण्डकी प्रदेश कमिटीको सङ्ख्या १८७ रहनेछ । त्यसमा तत्कालीन एमालेका तर्फबाट १०२ र माओवादी केन्द्रका तर्फबाट ८५ जना सदस्य रहेका छन् ।

प्रदेश नं ५ को कमिटी २०३ सदस्य बन्ने भएको छ । त्यसमा तत्कालीन एमालेका १०६ र माओवादी केन्द्रका ९७ सदस्य छन् ।

आज सार्वजनिक गरिएको नामावलीमा कर्णाली प्रदेशमा तत्कालीन एमालेका तर्फबाट ८७ र माओवादी केन्द्रका ८८ जना अटाएका छन् । सो प्रदेश कमिटी १७५ सदस्यीय छ । सुदूर पश्चिम प्रदेश कमिटी १८३ सदस्यीय बनेको छ । त्यसमा तत्कालीन एमालेबाट १०० र माओवादी केन्द्रबाट ८३ जना अटाएका छन् ।

एक नं प्रदेश कमिटी

विधानतः प्रदेश कमिटीको अधिकतम सदस्य सङ्ख्या – २०७
प्रदेश कमिटीमा साबिक नेकपा (एमाले) – १२२
साबिक नेकपा (माओवादी केन्द्र – ८५

एक नं. प्रदेश कमिटी सदस्य
पूर्व एमालेबाट

हिमालय चाम्लिङ ताप्लेजुङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बलबहादुर साम्सुहाङ्ग ताप्लेजुङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अम्बिका राजभण्डारी ताप्लेजुङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजकुमार भण्डारी पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
कमल प्रसाद जवेगु पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विद्या राई पाँचथर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
धु्रव श्रेष्ठ इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वर्तमान गुरुङ इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खिनु लङ्वा लिम्बु इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जयप्रकाश राई इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मणि सुब्बा इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राम राना इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हिमाल किराती इलाम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सोमनाथ पोर्तेल झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वसन्त वानियाँ झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मेनुका काफ्ले झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जसमाया गजमेर झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
पवित्रा निरौला खरेल झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विर्ख प्रधान झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हिराकुमार थापा झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विमला वि.क. झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
टुन्ज बराइली झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चिन्तन पाठक झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु शिवाकोटी झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु प्रसाद प्रसाईं झापा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खेम नेपाली मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भिम बस्नेत मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मिना यादव मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बलबहादुर घिसिङ मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
डिल्लीराम शर्मा अधिकारी मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चन्द्र गुरुङ मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजेश सुब्बा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामकुमार बस्नेत मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
श्याम ताजपुरीया मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मी फुँयाल मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नैनकला ओझा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुमन वान्तवा खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
इश्वरमणि राउत उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नवराज पोखरेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भीम कुमारी राउत उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मणिराज पौडेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मी नारायण चौधरी उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वेदप्रसाद पोखरेल उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजकुमार राई उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अम्बिका थापा उदयपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वालेश्वर कामद मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मृत्युन्जय झा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
इन्द्र सुब्बा मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नागेश पोखरेल मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हरि घिमिरे मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
तारा राई मोरङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राधा गुरुङ सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मनोज कुमार म्याङबो सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सर्वध्वज सावा सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रेवती रमण भण्डारी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
वालेश्वर चौधरी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
दोरिक लाल चौधरी सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
खेम राज पोख्रेल सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
निरादेवी आचार्य सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
किरण कार्की सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विजय राई सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रमेश बस्नेत सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चिरञ्जीवी भट्टराई सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रोहित कार्की सुनसरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सकुन्तला बस्नेत धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
राजेन्द्र राई धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चन्द्र बस्नेत धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
टिकाराम चेम्जोङ धनकुटा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अनुभूति बम नेपाली तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
तेजमान कन्दङवा तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
लक्ष्मण तिवारी तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामचन्द्र थपलिया तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
किशोर चन्द्र दुलाल तेह्रथुम सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मुना श्रेष्ठ संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हेमराज घिमिरे संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मुरारी प्रसाद खतिवडा संखुवासभा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रमेश शाक्य भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
प्रेम कुमार राई भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुरेन्द्र उदास भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
प्रमोद शेर्पा भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
केवल राई भोजपुर सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मानबीर राई सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सौमाया राई सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
आङनिमा लामा शेर्पा सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
डि.बी राई किराती सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
उत्तम बस्नेत सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
आङकामी शेर्पा सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विष्णु वास्तोला सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बुद्धि कुमार राजभण्डरी सोलु सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मोहन कुमार श्रेष्ठ ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नानीबाबु बुढाथोकी ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सकुन्तला राजभण्डारी ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
शान्ता ढुंगेल ओखलढुंगा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
हरि प्रसाद पोखरेल खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बबी चाम्लिङ खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
उषाकला राई खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
भीम राई खोटाङ सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
नरेन्द्र बस्नेत पाँचथर सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
उपेन्द्र दंगाल पाँचथर सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पुष्प पोखरेल झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
लोकबहादुर धिमाल झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
रोमणि भट्टराई झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
रोमनाथ ओली झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
यशोदा अधिकारी मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
घनश्याम खतिवडा मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सावित्रा रेग्मी मोरङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजिव घिमिरे झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पोष्ट कुमार नेपाल सुनसरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
डि.बी शाह शंकर सुनसरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
ईन्द्रमणी पराजुली धनकुटा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
धर्म पौडेल धनकुटा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
पी.के राई खोटाङ सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुमित्रा भण्डारी झापा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
युवराज बास्कोटा मोरङ सदस्य – भारत प्रवास समन्वय कमिटी,
सदस्य – विदेश विभाग
दीपक कार्की झापा सदस्य – संसदीय विभाग,
उपाध्यक्ष – जिल्ला कमिटी
दीपक पौडेल ईलाम सदस्य –केन्द्रीयविभाग
होमबहादुर थापा झापा सचिवालय सदस्य – जिल्ला कमिटी,
हृदय ठाकुर झापा सचिवालय सदस्य – जिल्ला कमिटी,
चन्द्रबीर राई मोरङ उपाध्यक्ष –जिल्ला कमिटी
डि.पी राई मोरङ उपाध्यक्ष – जिल्ला कमिटी
सत्यनारायण चौधरी मोरङ उपसचिव – जिल्ला कमिटी
अमर शिवाकोटी झापा सदस्य – जिल्ला कमिटी सदस्य

(साविक नेकपा (माओवादी केन्द्र का ८५ जनाको नाम विवरण
खेलप्रसाद बुढाक्षेत्री ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
विजय वनेम ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
लक्ष्मी आङछाङबो ताप्लेजुङ्ग सदस्य, केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
मिङमा डण्डु शेर्पा ताप्लेजुङ्ग केन्द्रीय सचिव– वाइसिएल
हर्क नेम्बाङ पाँचथर सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
सीता थेवे पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
होम जगेवु पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
विशाल रसाइली पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
अमरसिंह थापा पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
दिनेश लावती पाँचथर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
हर्कबहादुर लावती इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
टिका घिमिरे इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
सोममाया राई इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
उर्मिला तामाङ्ग इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
छविलाल राई इलाम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
झलकसिंह दर्लामी झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
राजु आचार्य झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
मणीकुमार साम्पाङ झापा सदस्य– पोलिटबयुरो तथा जिल्ला संयोजक
खड्गबहादुर कन्दङवा झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
लक्ष्मी नेउपाने झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
पुरुषोत्तम चुडाल झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
रेवतराज पुरी झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व सह–इन्चार्ज
कल्पना कार्की झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
डिल्ली घिमिरे झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
भूपाल सापकोटा झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश इन्चार्ज
हंशलाल राजवंशी झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
श्यामवीर लिम्बु झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
विरेन्द्र बस्नेत झापा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व केन्द्रीय विद्यार्थी नेता
टंक गिरी मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश कार्यालय सचिव
कूलप्रसाद साँवा मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
हेमबहादुर कार्की मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
गणेश उप्रेती मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला संयोजक
खेमराज सुन्दास मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
लालबहादुर सुस्लिङ मोरङ सदस्य– पोलिटब्युरो
भोगेन्द्र यादव मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
शुसिला घिमिरे मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश महिला सह–इन्चार्ज
गिता तिम्सिना मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा प्रदेश महिला संयोजक
अमनलाल मोदी मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
विजयकुमार विस्वास मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
ओपेन्द्र राय मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश सह–इन्चार्ज
जीवन आचार्य मोरङ सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
मुक्साङहाङ म्यानेङवो सुनसरी सदस्य– पोलिटब्युरो तथा लिम्बु मोर्चा अध्यक्ष
योगेन्द्र मण्डल सुनसरी सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला सह–संयोजक
शिव डाँगी सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
सन्तोष थारु सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला समिति सचिव
आइन्द्रबिक्रम वेघा सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–सचिव
उमिता विश्वकर्मा सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
सुरेन्द्र मेहेता सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
नरेन्द्र बस्नेत सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
भानु मैनाली सुनसरी सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा मजदुर प्रदेश सह–इन्चार्ज
इन्द्र इब्सुङ तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
तारा भट्टराई तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह– संयोजक
चुँडामणी बराल तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
विष्णुप्रसाद दाहाल तेह«थुम सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
धनमाया विक. धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
गणेश राई धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला इन्चार्ज
ऋषिराम ढुंगाना धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
घनश्याम राई धनकुटा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
रिपुप्रसाद राई संखुवासभा सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
कृष्ण जिमी याख्खा संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
इन्दिरा मिश्र संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
थानप्रसाद अधिकारी संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला अध्यक्ष
टेकमान राई संखुवासभा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
दिलकुमार राई भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
राजेश खतिवडा भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
बिमल खड्का भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
थामप्रसाद राई भोजपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
धुव्र बुढाथोकी खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
देवान चाम्लिङ्ग खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
सुरेश राई खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला संयोजक
अरुणादेवी राई खोटाङ्ग सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
गोम्बु शेर्पा सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला अध्यक्ष
महेश राई सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला उपाध्यक्ष
ठमनाथ पराजुली सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
करुणा ढुङ्गेल सोलुखुम्बु सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति
बाबुराम गौतम ओखलढुङ्गा सदस्य–पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
मोहनकुमार खड्का ओखलढुङ्गा सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला संयोजक
खड्ग योगी ओखलढुङ्गा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–संयोजक
चम्पा कार्की ओखलढुङ्गा सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा महिला प्रदेश सह–इन्चार्ज
मोहनबहादुर खत्री उदयपुर सदस्य– पोलिटब्युरो तथा जिल्ला इन्चार्ज
भीमबहादुर अधिकारी उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला इन्चार्ज
राजन किराती उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला इन्चार्ज
केपी. बराल उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा पूर्व जिल्ला सह–इन्चार्ज
मणीखम्बु राई उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
नारायणबहादुर बुर्जामगर उदयपुर सदस्य– केन्द्रीय आयोजक समिति तथा जिल्ला सह–इन्चार्ज
२ नं. प्रदेश कमिटी

विधानतः प्रदेश कमिटीको अधिकतम सदस्य संख्या – २१५,
साबिक नेकपा (एमाले – १०६
साबिक नेकपा (माओवादी केन्द्र – १०६
पार्टी एकता पश्चात प्रवेश गर्नुभएका – ३
दुई नं. प्रदेश कमिटी सदस्य
(साविक नेकपा (एमाले का १०६ जनाको विवरण)

गोविन्दबहादुर न्यौपाने सप्तरी
प्रमोदकुमार यादव सिराहा
राजकिशोर यादव धनुषा
सौकिलाल यादव महोत्तरी
रेवती पन्त सर्लाही
कमल राय यादव रौतहट
त्रिलोकी चौधरी बारा
शैलेन्द्रचन्द्र झा सप्तरी
दिनेश्वरप्रसाद यादव सप्तरी
मागन कामैत सिराहा
रामबाबु यादव सिराहा
शिवशंकर यादव सिराहा
रामईश्वर साह सिराहा
लक्ष्मणप्रसाद राई सिराहा
चन्द्रभुषणप्रसाद साह सिराहा
विन्देश्वर साह धनुषा
मोहम्मद कैश धनुषा
रघुनन्दन साह धनुषा
मनोज खड्का धनुषा
सरिता ढुंगाना महोत्तरी
तपेश्वर साह महोत्तरी
रामगुलाम पासवान महोत्तरी
मोहन महतो महोत्तरी
माधव श्रेष्ठ महोत्तरी
सुशीलकुमार थपलिया सर्लाही
राजकुमार उप्रेती सर्लाही
गोमा बिष्ट सर्लाही
बिकाउप्रसाद यादव सर्लाही
नरेन्द्रराय यादव सर्लाही सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
अब्दुल कलाम आजाद रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जयचन्द्र पटेल रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सच्चिदानन्द साह रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
उद्धवप्रसाद रेग्मी रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
छठु यादव बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुरेन्द्र यादव बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विनोद साह बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
छविलाल उप्रेती बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
बालगोपाल थापा मगर पर्सा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
किशोरीप्रसाद कुसवाहा पर्सा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
घनश्याम महत पर्सा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
योगेन्द्र यादव पर्सा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
असरा चौधरी सप्तरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
पल्टीदेवी यादव धनुषा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
दुर्गीदेवी पासवान धनुषा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामसुन्दरी देवी महोत्तरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
दुर्गा दाहाल महोत्तरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
कौशिल्या धनहा मगर सर्लाही सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जयरानीदेवी सहनी रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सिता गुरुङ बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
कल्याणी चौधरी बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
रामकिशुन मण्डल सिराहा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
सुन्दर विश्वकर्मा बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
विक्रम राम बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
प्रभुहजरा पासवान पर्सा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
मनोज देवकोटा सर्लाही सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
चन्द्रलाल केपछाकी महोत्तरी सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
जितेन्द्र तिवारी बारा सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
दिलिपकुमार शाह रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
गुलाम शरवर शेख रौतहट सदस्य – प्रदेश सङ्गठन कमिटी
तलुसा दहाल सर्लाही सदस्य – राष्ट्रिय परिषद, केन्द्रीय सचिव – अनेमसं
चन्द्रदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
प्रेममाया श्रेष्ठ धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सरोज कार्की धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
तारा पोख्रेल सर्लाही सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जिबच्छ शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सिता शाह सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
राजेन्द्र चौधरी सिराहा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
दीवकार देवकोटा सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
जगदिश शाह सप्तरी सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
अञ्जु पौडेल सर्लाही सदस्य – अञ्चलरदेव राउत धनुषा सदस्य – राष्ट्रिय परिषद
गिरिधारी मिश्र रौतहट सदस्य – केन्द्रीय विभाग
महेन्द्र चौलागाई रौतहट सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
योगेन्द्र यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
सुकदेव यादव धनुषा सदस्य – अञ्चल समन्वय कमिटी
टंकप्रसाद बराल धनुषा

(Visited 1 times, 1 visits today)

१७ मंसिर २०७५, सोमबार १४:५६ मा प्रकाशित

शीर्ष खबर

सबै

बढ्दो धर्मान्तरबारे प्रथम राष्ट्रपति यादवको चिन्ता

काठमाडौं ।  गणतन्त्र नेपालका प्रथम राष्ट्रपति डा रामवरण यादवले राष्ट्रिय एकता बलियो बनाउन र मुलुकका समस्या समाधान गर्न संविधानको कार्यान्वयन आवश्यक रहेकोा बताउनुभएको छ ।  नेपाली काङ्ग्रेसका वरिष्ठ नेता.....

जनकपुर आउन पाउँदा धन्य छु : मुख्यमन्त्री योगी

धनुषा । भारतको उत्तर प्रदेशका मुख्यमन्त्री योगी आदित्यनाथले जनपुरधाम आउन पाउँदा धन्य भएको बताएका छन्। विवाह.....

संवाद

सबै
‘वीपीको राष्ट्रवाद यथार्थपरक थियो, अहिलेको राष्ट्रवाद नारापरक छ’

आधुनिक नेपाली राजनीतिका शिखरपुरुष , प्रथम जननिर्वाचित प्रधानमन्त्री, प्रजातान्त्रिक समाजवादका प्रवर्तक, जननायक वीपी कोइरालाको जन्मजयन्तीका अवसरमा वीपी विचारका..

Popular Posts